PETLAS 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası 4. Ayak - SİNOP
PETLAS 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası 4. Ayak - SİNOP

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Ulusal Yarışma Takvimi’nin en çok seyirci çeken serisi, iptal edilen 3. Ayak Antalya yarışı yerine bir önceki sırada düzenlenen ve hem seyirciler hem de yarışmacılar açısından unutulmaz anılar yaşatan KARDOFF yarışı ile sezonun yarısını geride bıraktı.

Ülkenin kuzey ucunda gerek doğası gerek misafirperver halkıyla şampiyonaya yıllardır ev sahipliği yapan Sinop, hafızalara kazınacak bir organizasyon için seferberlik halinde hazırlıklara devam ediyor.

Vali Yardımcısı Sn. Abdullah Şahin’in Başkanlığında; Sinop Belediye Başkanlığı, Sinop İl Sağlık Müdürlüğü, Sinop İl Emniyet Müdürlüğü, Sinop İl Jandarma Komutanlığı, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sinop Üniversitesi Rektörlüğü, Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı, Sinop Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop İl Özel İdaresi, Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Sinop YEDAŞ Yeşilırmak Elektirik Dağıtım A.Ş. temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında organizasyonun sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi adına görev dağılımı yapıldı.

Son yıllarda Türkiye Offroad Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak, başarılı organizasyon kabiliyeti ile spora katkı sağlayan Sinop Off-Road Motor Sporları Derneği Kulübü 29-30-31 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Petlas 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası 4. Ayak yarışı hazırlıklarına özenle devam ediyor.

Cuma günü gerçekleştirilecek idari ve teknik kontrollerin ardından yapılacak antrenmanlar ile sonlanacak ilk günün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına denk gelecek olmasını büyük bir şans olarak değerlendiren Kulüp Başkanı Cevdet DURDU “Tüm yarışmacı arkadaşlarımız için özellikle orman etabımız yıl içerisinde heyecanla koşulmayı bekleyen bir parkur, Seyirci etabımız için de güzel sürprizlere hazır olun. 3 günlük bu organizasyonun başladığı gibi bayram havasında geçmesini hedefliyor ve bunun için çaba sarfediyoruz. Benim de yarışmacı olarak takip ettiğim şampiyonada artık son 3 yarış kaldı, değerli puanlar ve sıralamada iyi bir yer elde etmek için herkes daha sıkı bir mücadeleye girecektir. Kıran kırana ve sportmenliğin üst seviyede olduğu bir yarış için geri sayım başladı. Görevli, yarışmacı, basın mensubu ya da seyirci olarak şampiyonayı takip eden herkesi ve değerli hemşerilerimiz Sinop Halkını organizasyonumuza bekliyoruz.” Diyerek ay sonunda gerçekleştirilecek organizasyon hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Yaklaşık 35 özel donanımlı yarış aracı ve 70 profesyonel lisanslı sporcunun katılım göstermesi beklenen organizasyon her yıl olduğu gibi şampiyonanın en etkileyici yarışlarından biri olacak.

Logo Footer

SİNOFF kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... kurumsal bilgiler... - Tümünü Oku!

Sosyal Sorumluluk

SİNOFF özel günlerde, doğal afet gibi durumlarda her zaman halkın yanında olmuş ve olmaya devam edecektir.
  • 15 Temmuz Konvoyu
  • Sel Felaketinde Sinoff
  • Fener Alayında Sinoff

İletişim

Sinop Merkez
Dernek Saatleri:
Pazartesi - Cuma 10:00 - 18:00

Danışma
0368 260 08 08
info@sinoff.org

İstatistikler

SİNOFF'un yarışlarda yaptığı toplam km :

680 000

kayıtlı km

7 395

Antrenman km

3 000

Şehir Konvoy km